Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-09-26 08:41:44

Şirket haberleri

ATATP & GWIND & KNFRT & NATEN – VBTS kapsamında şirket paylarına 25 Ekim’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

AKBNK – Fitch tarafından bankanın uzun vadeli yabancı para ve uzun vadeli yerel para notlarının teyit edildiği, not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

ARASE – 1,5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

ARCLK – Yurt dışında 1.827 gün vadeli 400 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

BARMA – Konya Ereğli Kağıt Fabrikası yatırımı kapsamında fabrikanın ana inşaatına başlamak için yapı ruhsatının alınarak çalışmalara başlandığı açıklandı.

BJKAS – Şirket ile TUPRS arasında 3 sezon için stadyum isim hakkı ve reklam sözleşmesi imzalandığı açıklanırken, bu sezon için anlaşma bedelinin 230,4 milyon TL olduğu belirtildi.

BIMAS – Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.

DNISI – Personel sayısının 149 kişiden 164 kişiye yükseldiği açıklandı.

DOAS – Şirket ile Wielton arasında; Wielton marka yarı römork ürünlerinin Türkiye'deki satış ve servis hizmetlerinin, şirket tarafından yerine getirilmesi için Niyet Mektubu imzalandığı açıklandı.

DOHOL – Şirketin Adilbey Holding ile devralma yoluyla birleşmesinin tescil edilmesi sonrasında pay transferlerinin tamamlandığı açıklandı.

EKSUN - United Nations Relief and Works Agency tarafından açılan 15 lot'dan oluşan toplam 29.502 ton Buğday Unu Tedariki ihalesine satış yapmak üzere şirketin 10,9 milyon dolarlık teklif verdiğinin açıklanması sonrasında ihale komisyonunca, ihalenin, 3.502 tonluk kısmı için lokal tedarikçilerden temin opsiyonu tercih edildiği, kalan 26.000 tonluk kısmının ise iptal edildiği açıklandı.

GARAN – Fitch tarafından bankanın uzun vadeli yabancı para ve uzun vadeli yerel para notlarının teyit edildiği, not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

HALKB – Fitch tarafından bankanın kredi notları ve not görünümünün teyit edildiği açıklandı.

IDEAS – Şirketin unvan değişikliğinin Bakanlık tarafından onaylandığı açıklandı.

INFO – SNT Yazılım’ın sermayesinin %51’ine ortak olunmasına, SNT’nin sermayesinin 5 milyon TL’den 10,2 milyon TL’ye çıkarılmasına, sermaye artırımına 5,2 milyon TL tutar ile iştirak edilmesine karar verildiği açıklandı.

ISCTR – Fitch tarafından bankanın uzun vadeli yabancı para ve uzun vadeli yerel para notlarının teyit edildiği, not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

ISKUR – VBTS kapsamında şirket paylarına 25 Ekim’e kadar internet emir yasağı getirildi.

KZBGY – Balıkesir'de 500.000 TL sermaye ile kurulacak Güney Marmara Gayrimenkul’e 245.000 TL sermaye payı ile iştirak edilmesine karar verildiği açıklandı.

KZBGY – Şirketin, iştiraki Beyazkum Satış ile Kolay Birleşme Usulüne Göre Birleşme İşlemi İçin SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

KLNMA – Fitch tarafından bankanın not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

KUVVA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 55 milyon TL’den 125 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

MIATK – VBTS kapsamında şirket paylarına 25 Ekim’e kadar tek fiyat işlem yöntemi getirildiği açıklandı.

QNBFB – Fitch tarafından bankanın kredi notlarının teyit edildiği, not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

PEGYO – Samet Ergin tarafından 350.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

PEGYO – Sercan Ceylanb tarafından 150.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

RYGYO – İzmir Torbalı’daki 19.840 m2 alana sahip lojistik deposunun aylık 5,5 milyon TL’ye 5 + 5 yıllık CRFSA’ya teslim edildiği açıklandı.

REEDR – Şirket ile Samsunspor arasında yapılan sponsorluk anlaşmasının Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından tescil edildiği, 2023-2024 Basketbol Ligi boyunca yapılacak müsabakalar sırasında takım isminin Reeder Samsunspor Basketbol olacağı açıklandı.

SAHOL – Sabancı İklim Teknolojileri’ne 75 milyon dolar karşılığı TL tutarda sermaye artırımı yapılmasına karar verildiği açıklandı.

SMART – İsttelkom İstanbul Elektronik Haberleşme tarafından düzenlenen Siebel Bakım Destek Hizmet Alım İşi 6,5 milyon TL ile en uygun teklifin verildiği ve sözleşme imzalandığı açıklandı.

TERA – 120 gün vadeli 80,8 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

YKBNK – Fitch tarafından bankanın uzun vadeli yabancı para ve uzun vadeli yerel para notlarının teyit edildiği, not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

TSKB – Fitch tarafından bankanın uzun vadeli yabancı para ve uzun vadeli yerel para notlarının teyit edildiği, not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

VAKBN – 98 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

ZOREN – 395 gün vadeli 100 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

Kaynak İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2023 raporarsivi.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.