McKinsey & Company, COP 26 zirvesine webinar dizisiyle katkı sağlıyor

Yönetim danışmalığı firması McKinsey & Company, bu yıl 26’ncısı düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda net sıfır karbon taahhüdünü paylaşan CEO’ların ve liderlerin katıldığı, 12 gün sürecek bir webinar dizisi düzenliyor.

Yönetim danışmalığı firması McKinsey & Company, bu yıl 26’ncısı düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda net sıfır karbon taahhüdünü paylaşan CEO’ların ve liderlerin katıldığı, 12 gün sürecek bir webinar dizisi düzenliyor. İklim değişikliği konusunun, endüstrilerin karbondan nasıl arındırılacağından yeni işlerin nasıl kurulacağına, mevcut işletmelerin nasıl dönüştürüleceğinden sürdürülebilirliğin nasıl finanse edileceğine kadar geniş bir yelpazede ele alınacağı bu webinar serisini izlemek isteyenler  Contact Information - McKinsey Sustainability at COP26 Programme (cvent.com) adresinden kayıt yaptırabiliyor.

  Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nın 26’ncısı (COP26), bu yıl 31 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında Glasgow’da gerçekleşecek. COP26 zirvesinde; taraflar, Paris Anlaşması ve BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi hedeflerine yönelik eylemleri hızlandırmak amacıyla yapılması gerekenleri görüşmek için bir araya geliyor. Net sıfır bir gelecek inşa etmek için iş birliğinin önemini her fırsatta vurgulayan McKinsey & Company de bu önemli zirve çerçevesinde, 12 gün sürecek bir webinar dizisi düzenliyor.

McKinsey & Company, COP26 İklim Değişikliği Konferansı sırasında net sıfır denklemini çözme taahhüdünü paylaşan CEO'ları ve diğer liderleri bir araya getiriyor. Acilen yapılması gerekenlerin ele alınacağı webinarlarda, iklim değişikliği konusunun; teknoloji ve inovasyonun, yeşil ekonomiyi taşıması öngörülen noktalardan, bu alandaki yatırımlar için finansı harekete geçirmenin yollarına kadar geniş bir yelpazede ele alınacağı belirtiliyor. Webinarlarda, iş dünyasının önemli liderlerinin; endüstrilerin karbondan nasıl arındırılacağı, sürdürülebilirlik odaklı yeni işlerin nasıl kurulacağı ve mevcut işletmelerin nasıl dönüştürüleceği konularında kendi tecrübelerine de dayanan görüş ve önerilerini paylaşmaları bekleniyor.  


Hibya Haber Ajansı

Okunma