news-details

TÜSİAD/Kaslowski: Girişimcilik kültürünün tohumları Türkiye’nin her köşesinde atılmalı

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2019–20 dönemi kampüs ziyaretleri 4 Ekim 2019 Cuma günü Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde gerçekleşen girişimcilik buluşması ile başladı.

Türkiye genelinde girişimciliğe ilişkin farkındalığı ve yetkinliği artırmak, gençleri girişimcilik konusunda yüreklendirmek amacıyla her yıl üniversite kampüslerini ziyaret eden TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı’nın yeni dönemdeki ilk etkinliği Van’da gerçekleşti. TÜSİAD Yönetim Kurulu’nun da katıldığı etkinliğin açılışını Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski yaptı.

Kaslowski konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Dünyanın hızına uyum sağlama kabiliyetimizin reflekse dönüşmesi için girişimcilik kültürünün tohumlarının Türkiye’nin her köşesinde atılması gerektiğine inanıyoruz. Bu amaçla 2011 yılında temellerini attığımız TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!’ın bugün Türkiye’nin en yaygın ve kapsamlı erken aşama girişimcilik programına dönüşmüş olması bizleri çok mutlu ediyor. Biz bu programla gençlerimizi Türkiye’nin girişimcilik dönüşümünün merkezine oturtuyoruz. Girişimciliği onlara bir kariyer hedefi olarak sunuyor, alışılagelmişin dışında düşünen ve daha iyi bir dünya inşa etmek isteyen gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmayı amaçlıyoruz. Program yeni dönem başvuruları Kasım ayında açılacak. Girişimcilik ruhu taşıyan tüm üniversite öğrencisi gençlerimize yenilikçi fikirlerini geliştirmek ve ekiplerini kurmak için bu dönemi iyi değerlendirmelerini öneriyorum.”

TÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Melda Çele’nin moderatörlüğünde gerçekleşen panelde TÜSİAD Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Başkanı İrem Oral Kayacık, TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Çalışma Grubu Başkanı İzel Levi Coşkun, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Sevim ve TÜSİAD Gençlik üyesi Rümeysa Ruken Polat konuşmacı olarak yer aldı. Panelde programın içeriği, dönüşümü, Türkiye’de girişimciliğin evrimi ve girişim hikayelerine yer verildi.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilen etkinlikler ile girişimcilik kültürünün üniversitelerden başlayarak tüm ülkeye yayılması amaçlanıyor.

Hibya Haber Ajansı