Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-02-22 12:06:54

İslam İşbirliği Teşkilatı Enformasyon Bakanları İstanbul’da Filistin gündemiyle toplanacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, İİT üyesi ülkelerin Enformasyon Bakanları, İsrail’in gazetecilere ve medya kuruluşlarına yönelik saldırıları ve dezenformasyon faaliyetlerine yönelik olarak Türkiye’de bir araya gelecek.

İİT Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı, 24 Şubat’ta, “İşgal Altındaki Filistin Topraklarında İşgalci İsrail Yönetimi'nin Dezenformasyon Faaliyetleri ve Gazetecilere ve Medya Kuruluşlarına Yönelik Saldırıları” temasıyla İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Olağanüstü toplantıda, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana işgal ettiği Filistin topraklarında gazetecilere yönelik saldırıları ve dünya kamuoyuna yönelik dezenformasyon faaliyetleri ele alınacak.

İİT üyesi ülkelerin Enformasyon Bakanları, iletişim ve medyadan sorumlu kurum başkanlarının katılım göstereceği toplantının açılışını İİT Enformasyon Bakanları dönem başkanlığı görevini yürüten Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun ile İİT Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim Taha gerçekleştirecek.

Toplantıda Gazze’de sivillerin yanı sıra 130 gazetecinin ölümüne neden olan İsrail yönetiminin saldırıları ile dünya kamuoyunu yanıltıcı, yalan haber ve dezenformasyon faaliyetleri detaylı bir şekilde ele alınacak. Toplantıya katılan ülkelerce kabul edilecek Nihai Bildiri, toplantı sonunda kamuoyu ile paylaşılacak.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 raporarsivi.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.