Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-02-22 14:52:41

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan ‘sahte belge’ uyarısı

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklamada bazı sosyal medya hesaplarından "Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının açıklaması" iddiasıyla paylaşılan belgenin sahte olduğu belirtilerek, “Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı adına, ‘21 Şubat 2024, Türkiye Cumhuriyeti ile Somali Federal Cumhuriyeti Arasında Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması Hk.’ başlığıyla sahte bir açıklamanın dolaşıma sokulduğu tespit edilmiştir.” denildi.

Dışişleri Bakanlığınca yapılan son açıklama numarası 33 iken, bu açıklamanın numarasının 34 olduğunun görüldüğü kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ayrıca paylaşımlarda ileri sürülen ‘Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı açıklaması’ iddiası da tamamen gerçek dışıdır. Dışişleri Bakanlığımızın logo ve kurumsal renkleri kullanılarak hazırlanan ve sosyal medyada paylaşılan belgedeki açıklama, Dışişleri Bakanlığımız veya Milli Savunma Bakanlığımıza ait değildir. Resmi kurumlar adına yapılan bu tür manipülatif dezenformasyon faaliyetlerine itibar etmeyiniz.”

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 raporarsivi.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.