Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-02-22 12:37:26

Başkan Büyükkılıç: “Bünyan’da içme suyu kalitesini arttırıyoruz”

Merkez, ilçe ayrımı yapmadan eşit hizmet anlayışı ile seferber olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü,, bir yandan yeni içme suyu hattı imalatlarını son hızla sürdürürken, diğer yandan zamanla işlevini yitirmeye başlayan mevcut hatları ise son teknoloji malzemeler kullanarak değiştiriyor.

“İhtiyaca uygun talepleri değerlendiriyoruz”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kent genelinde altyapı ile ilgili tüm talepleri değerlendirerek ihtiyaca uygun şekilde projeleri hayata geçirmeye gayret ettiklerini belirterek, özellikle kaliteli ve sağlıklı içme suyu temini noktasında tüm imkânları seferber ettiklerini kaydetti.

‘Sağlıklı altyapı sağlıklı gelecek’ ilkesiyle altyapıyı en güçlü hale getirebilmek için KASKİ’nin gece gündüz demeden merkez ve ilçelerde faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürdüğünü belirten Büyükkılıç şunları dile getirdi:

“Vatandaşlarımızdan gelen talepler bizim için çok önemli. Çünkü onlar bizim baş tacımız. Bütün istek ve talepleri dinleyerek ihtiyaca uygun şekilde imkanlarımız ölçüsünde çalışma yapıyoruz. İlçelerimizde özellikle yaz aylarında nüfus artışına bağlı olarak bazı bölgelerde ortaya çıkan olası su yetersizliğini ortadan kaldırmak ve su kalitesini daha da arttırmak için bazı önlemler alıyoruz. Bu kapsamda Bünyan ilçemize bağlı Akmescit Mahallesi’nde yeni nesil, uzun ömürlü OPVC borularla 3 bin 850 metre terfi hattı imalatı gerçekleştiriyoruz. Amacımız bölgede yer alan mevcut hatları güçlendirerek içme suyunu daha yeterli ve kaliteli yapıya kavuşturmak. KASKİ ekiplerimiz bölgede çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Proje tamamlandığında bölge halkımız uzun ömürlü ve daha sağlıklı altyapıya kavuşmuş olacak.”

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 raporarsivi.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.