Reklam

Populer Haberler

Gündem

Vakıf Katılım

Ekonomi

Vakıf Katılım

Dünya

İsrail medyası: EBU, İsrail'in Eurovision şarkısını diskalifiye etmeyi planlıyor

HELSİNKİ - 22.02.2024 - HİBYA – İsrail medyasına göre İsrail'in Eurovision'da yarışacak şarkısının siyasi mesajlar içerdiği gerekçesiyle Eurovision'dan atılma tehdidinde bulunuluyor. EBU ise konuyla ilgili bir sonuca ulaşılıncaya kadar sürecin gizli kalacağını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katıldı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katıldı.

ABD, Gazze'nin ateşkese kavuşmasının en büyük engeli

ABD, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) yapılan son oylamada Gazze'de acil insani ateşkes tasarısını bir kez daha veto etti. Arap ülkelerini temsil eden Cezayir'in sunduğu tasarıda, Gazze'de derhal ateşkes ilan edilmesi, tüm rehinelerin serbest bırakılması, insani yardım malzemelerinin bölgeye ulaştırılması ve sivillerin zorla yerinden edilmelerine karşı çıkılması gerektiği vurgulandı.

Çin, pandaları koruma konusunda yeni uluslararası iş birliği başlattı

Çin Yabani Hayvanlar Koruma Derneği, İspanya'nın Madrid Hayvanat Bahçesi ve ABD'nin San Diego Hayvanat Bahçesi ile pandaların uluslararası korunması konusunda iş birliği anlaşmalarını ayrı ayrı imzaladı.

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi'nin diplomasi turu ve küresel güvenlik vizyonu

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi ve Dışişleri Bakanı Wang Yi, kısa süre önce Münih Güvenlik Konferansı'na katıldı. Konferansın ardından İspanya ve Fransa'ya da resmi ziyaretler gerçekleştiren Wang, son dış ziyaretleri hakkında Çin medya kuruluşlarına bir röportaj verdi.

© Copyright 2024 raporarsivi.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.